Wyniki badania krwi u 41-letniej kobiety

Dzień dobry chciałabym zapytać o moje wyniki krwi poprzednie były gorsze jednak chce się upewnić ze z tymi nie musze wracac do lekarza hematokryt 36 (37-47) hemoglobina 11.1 (12-16) rdw-sd 50,7 (36.4-46,3) rdw-cv 16.8 (11.6-14.8) neurofile 2.29 (2,50-7,00) monocyty 11.2 (2.0-10.0) ob. 19 (0-12) zelazo 131.0 (37.0-145.0) mam nadzieje ze wszytsko jest ok i nie musze zglaszac się ponownie do lekarza pozdrawiam i dziekuje

Witam!
Pani wyniki wskazują na anemię (niedokrwistość). Być może przeszła Pani leczenie żelazem, w związku z czym wyniki poprawiły się. Poziom żelaza w surowicy jest co prawda prawidłowy, ale nie mówi nam on nic o zapasach żelaza w organizmie, które jak podejrzewam są niewystarczające. Lepszym badaniem do oceny zapasów żelaza jest ferrytyna.
Leczenie niedokrwistości polega na podawaniu żelaza i/lub kwasu foliowego oraz wit B12. Niestety nie podała Pani MCV wiec trudno wnioskować o tym, jakiego pierwiastka/witaminy Pani brakuje.
Należy wspomnieć, że leczenie niedokrwistości jest długotrwałym procesem i powinno trwać minimum 3-4 miesiące. Jeśli nie ma Pani zapisanych leków (żelazo, witaminy) proszę zgłosić się do lekarza po receptę.