Zabieg łyżeczkowania po ciąży obumarłej w 9 tygodniu

Witam.11.03 miałam zabieg łyżeczkowania po ciąży obumarłej w 9 tyg. Następnego dnia już nie krwawiłam i nie brudzilam.13.03 byłam na kontroli i oprócz małego skrzepu krwi wszystko dobrze. 15.03 podnieciłam się,ale nic po za tym.Chwile bolał mnie brzuch, a później zaczęły się brązowe plamienia i żółte upławy,które są do teraz. Dzisiaj dodatkowo zauważyłam plamy bordowo- brązowej krwi. Gorączki nie mam i nic mnie nie boli. Czy zrobiłam sobie krzywdę? czy to normalne po zabiegu?? bardzo się boje.

Proszę się nie obawiać odchody ciemno brązowe mogą występować 2-3 tyg i okresowo nieznacznie się nasilać. Po krwawieniu miesiączkowym wszystko powinno wrócić do normy.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, niewielkie plamienia mogą utrzymywać się przez kilka tygodni po zabiegu. Spowodowane są przede wszystkim złuszczaniem endometrium i zmniejszaniem się macicy. W razie ich nasilenia, wystąpienia gorączki lub brzydko pachnącej wydzieliny wskazany jest kontakt z ginekologiem.