Zakładanie aparatu hyrax bez zabiegu rozcinającego szew podniebną

Witam mam 23 lata i moje pytanie brzmi : czy w tym wieku można założyc aparat hyrax bez zabiegu rozcinającego szew podniebną? Moja dr nie wspominała o tym zabiegu w ogole ale doczytalam się że najpierw konieczny jest ten zabiego bo bez niego hyrax nic nie da. Czy to prawda? pozdrawiam

Oczywiście, że można. Szew podniebienny jest tak naprawdę swego rodzaju stawem, poruszającym się podczas wdechu i wydechu. Powolna aktywacja śruby (w zależności od przypadku - do maksymalnie 2 obrotów o 90 stopni na tydzień) da, najlepiej w połączeniu z czaszkowymi zabiegami manualnymi, właściwe efekty. Pozdrawiam

Mozna bez zabiegu,tylko sily dzialajace w Hyraxe na tyle duze ze potrafa wypchnac korzeni trzonawcow poza zewnaczna blaszke kostna,czyli z kosci.Tego moze specjalnie nie widac,ale po latach moze spowodowac utrate zeba jezeli do tego jeszcze przyczyni sie parodontoza.Na dzien dzisiejszy zdecydowanie bezpieczniej stosowac aparaty o delikatnych silach ktore skuteczne i bezpieczne, i nie wymagaja chirurgii.Pozdrawiam.