Zmiana tabletek antykoncepcyjnych Jeanine na Yaz a brak krwawienia

Od roku brałam Jeanine, czyli standardowe tabletki 21+7, od miesiąca jestem na Yazie (24+4),po pierwszym opakowaniu.Wzięłam je bezpośrednio po opakowaniu Jeanine(bez przerwy)wg zalecenia mojego lekarza.Teraz jestem już po trzeciej tabletce placebo i nadal nie mam krwawienia z odstawienia. Czy to się zdarza przy takich zmianach? Czy powinnam się martwić, że jestem w ciąży? Wszystkie tabletki przyjęłam prawidłowo, poza tym zabezpieczamy się też dodatkowo prezerwatywą,jednak zaczynam się nakręcać.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Taka sytuacja może mieć miejsce przy zmianach preparatu antykoncepcyjnego na inny.