Badania krwi dwumiesięcznej córki

Dzień dobry, zrobilam badania u mojej dwu miesięcznej córeczki, PLT wynosai 503 zas PCT 0,44% czy to cos niepokojacego. Zaznacze ze coreczka po urodzeniu miala konflikt w grupach głownych. Obecnie bilirubina bezpos.wynosi0,43 a całkowita 1,39. Leukocyty 6,3, erytroc 3,75, hemog 10,7, hematokryt33,7, mcv 90.00,mch 28,5, mchc 31,8, rdw 11,9, mpv 8,8 rozmaz: gran.oboje.16%, gran.kwas.3%, gran zasad. 1%, limfocyty 74%, monocyty 6%.

Aleksander Ropielewski

Nie mam porównania z poprzednimi wynikami badań oraz możliwości badania przedmiotowego, dlatego nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Bardzo możliwe, że nieprawidłowe parametry plytek krwi są wynikiem dotychczasowej historii chorobowej. Sugeruję jednak kontakt z pediatrą.