Bakteria coli w kale u dziecka

Syn 6 lat w listopadzie był w szpitalu odwodniony z powodu wirusa—nie wykryto jakiego. Od tamtej pory pobolewa go brzuch. Obecnie mamy kurację probiotykiem. Zrobiłam też badanie i posiew kalu. Wyszły bakterie coli. Wyniki krwi wychodząca ze szpitala były ok potem nie robione. Czy te bakterie są niebezpieczne? Wizytę mamy za tydzień. Syn jest wiecznie zmęczony marudzi i często się drapie, nie wiem czy to ma związek. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Bakterie z gruoy coli są fizjologiczną florą przewodu pokarmowego. W sytuacji ich przerostu mogą jednak występować objawy ze strony przeeodu pokarmowego jak np. bóle brzucha.

Lek. Tomasz Budlewski

Powyższa bakteria wchodzi w skład flory fizjologicznej jelita grubego. Bez określenia dokładnego rodzaju nie można nic więcej powiedzieć. Więc prawdopodobnie powyższa bakteria nie jest patogenna. Proszę koniecznie udać się do lekarza pediatry, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.