Białko w moczu a zajęcia fitness
Witam, wyniki mojego moczu wskazują obecność białka 62,5 mg/dl; erytrocyty świeże 10-20, wyługowne 5-10. Elektrolity i kreatynina w normie. Obecne są bakterie i liczne pasma śluzu. Co to oznacza? Nefrologa zobaczę dopiero 13 marca. USG nerek wyszło prawidłowo. Czy z takimi wynikami mogę ćwiczyć na zajęciach fitness- step? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Szanowna Pani,
Trudno ustalic jednozanczną diagnozę. MOże to byc zakażenie układu moczowego (wtedy należy wziąc leki odkażajace) lub zapalenie nerek (wtedy konieczna jest dokładniesza diagnostyka i ew. inne leczenie).
W obu przypadkach nie wskazany jest wysiłek fizyczny bo zwiększa białkomocz.
Radziłbym poczekać do czasu wizyty u nefrologa.
z poważaniem,
J.Zachwieja