Brak cech dojrzewania u 12-latki

Witam serdecznie Moja córka ma 12-lat i stwierdzono u niej brak cech dojrzewania. Bardzo proszę o interpretację wyników hormonów LH 1,43; FSH 0,04. Z góry bardzo dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wartości hormonów są bardzo niskie, co może wskazywać na niewydolność przysadki. Sugeruję konsultację ze specjalistą endokrynologiem dziecięcym.