Co może oznaczać biegunka u dziecka przy podawaniu antybiotyku?

Mam pytanie bo dziecko ma zapalenie ucha i podaje mu antybiotyk ale zauwazylam ze ma biegunke

Lek. Michał Lenard

Może to sugerować zaburzenia bakteryjnej flory fizjologicznej spowodowane przyjmowaniem antybiotyku. Sugeruję stosować również probiotyk dostępny bez recepty, a w przypadku utrzymywania się objawów konieczna może być wizyta u pediatry. Pozdrawiam!