Co może wpływać na taką pracę nerek u męża?

Bede wdzieczna za odpowiedz. Moj malzonek trafil do szpitala ze wzgledu na bardzo wysokie cisnienie krwi, 225/144. Ma 38 lat. Cisnienie udalo sie ustabilizowac dopiero po 2 dniach pobytu w szpitalu. Wyszly zmiany w sercu, pogrubienie sciany lewej komory. Badania zupelnie przypadkiem wykazaly, ze jego nerki pracuja tylko na 25%. Rentgen nerek nie wykazal zmian, nerki wygladaja zdrowo. Lekarze nie zdecydowali sie na rezonans ze wzgledu na potrzebe kontrastu, ktory nerkom moze zaszkodzic. Wykluczony zostal zespol Conn'a. Maz przyjmuje teraz leki na nadcisnienie. Lekarze jednak nie widza przyczyny, dlaczego nerki pracuja tak slabo. Maz wkrotce bedzie mial biopsje jednak nie chce mi sie wierzyć, ze tak trudno postawic diagnoze. Pomocy?...

Pomocy może udzielić tylko specjalista nefrolog w realu, a nie w Internecie. Diagnostyka nefrologiczna potrafi być poważnym wyzwaniem. Objawy, które pani opisuje dość ogólnikowo wyglądają na poważne, szczególnie jeśli chodzi o młodą osobę jaką jest pani mąż. Pozdrawiam.