Co oznacza obniżony HCT przy niedoczynności tarczycy?

Witam, mam niedoczynnosc tarczycy oraz zespol jelita drazliwego. 4 miediace temu robilam badanie krwi i wykazalo ze hemoglobine mam troche pinizej normy reszta badan przy dolnych granicach. Zelazo w normie. Biore wit.B12 myslac ze moze mam niedobor poniewaz lekarz stwierdzil ze mam lekka anemie i nic mi nie jest. Ostatnio powtorzylam badania hemoglobina na granicy normy. Hematokryt znacznie ponizej normy. Co to oznacza? Jakie wykonac dodatkowe badania zeby wyjadnic przyczyne?.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby moc sie wypowiedziec konieczne jest zapoznanie sie ze wsztstykimi wynikami. Proponuje udac sie do lekarza rodzinnego