Co oznacza wynik badania kału 5-latka?

Witam! Co oznacza obecność włókien mięsnych w kable u dziecka 5letniego? Wszystko pozostałe jest prawidłowe: ziarna skrobii, krople tłuszczu oraz komórki grzybów nieobecne. Badanie na obecność krwi utajonej oraz Helicobacter pylori wyszło ujemne. Robiliśmy badanie kału że względu na częste bóle brzucha u dziecka oraz częste rozwolnienia/biegunki. Córka też często ma napięty, twardy brzuch. Proszę o wyjaśnienie tej obecności włókien mięsnych oraz czy mam udać się do gastrologa z tym? Byłam z córką wczoraj u gastrologa ale jeszcze nie doszły wyniki i nie wiem czy teraz muszę wrócić ponownie z tymi wynikami czy mogę poczekać i pójść dopiero na kontrolę za 3 miesiące.

Lek. Michał Lenard

Obecność włókien mięsnych sugeruje zaburzenia trawienia. Sugeruję kolejną wizytę u gastrologa, który oceni wyniki i zastosuje odpowiednie leczenie. Pozdrawiam!