Co oznacza wynik TK skroni dziecka?

Dzień dobry, Prosze o interpretacje wyniku TK skroni u 6 letniej córki. Zacienienie części komórek pneumatycznych lewego wyrostka sutkowatego oraz szczytu piramidy lewej kości skroniowej. Komórki pneumatyczne prawej kości skro. prawidłowo powietrzne. Miękkotkankowe zacienienie wokolicy strzemiaczka lewego- suprastruktura strzemiączka słabo widoczna. Pozostałe kosteczki słuchowe widoczne obustronnie w niezmienionych jamach bębenkowych. Lewa zatoka szczękowa hypoplastyczna mniejsza niż prawa. Masywne zgrubienie śluzówkowe w obu zatokach szczękowych, lewa bezpowietrzna, zgrubienia śluzówkowe w zatoce klinowej, zacienienie części komórek sitowych.

Witam serdecznie,

Wynik badania obrazowego może świadczyć o stanie zapalnym. Wskazana jest konsultacja z lekarzem zlecającym badanie, który skonfrontuje wynik badania TK z obrazem klinicznym, stawiając wówczas diagnozę.

Pozdrawiam.