Co oznacza wynik TK skroni dziecka?
Dzień dobry, Prosze o interpretacje wyniku TK skroni u 6 letniej córki. Zacienienie części komórek pneumatycznych lewego wyrostka sutkowatego oraz szczytu piramidy lewej kości skroniowej. Komórki pneumatyczne prawej kości skro. prawidłowo powietrzne. Miękkotkankowe zacienienie wokolicy strzemiaczka lewego- suprastruktura strzemiączka słabo widoczna. Pozostałe kosteczki słuchowe widoczne obustronnie w niezmienionych jamach bębenkowych. Lewa zatoka szczękowa hypoplastyczna mniejsza niż prawa. Masywne zgrubienie śluzówkowe w obu zatokach szczękowych, lewa bezpowietrzna, zgrubienia śluzówkowe w zatoce klinowej, zacienienie części komórek sitowych.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Tomografia komputerowa 3D
Tomografia to badanie, które może posłużyć wykryciu schorzeń neurologicznych lub laryngologicznych. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tomografii komputerowej w trójwymiarze.
Witam serdecznie,
Wynik badania obrazowego może świadczyć o stanie zapalnym. Wskazana jest konsultacja z lekarzem zlecającym badanie, który skonfrontuje wynik badania TK z obrazem klinicznym, stawiając wówczas diagnozę.
Pozdrawiam.