Co oznaczają moje wyniki badania krwi?

Proszę o konsultację moich wyników. Neutrofile 2,33 norma 2,50-7,00 tys/ul*; Bazofile 0,1 norma 0,0-0,1 tys/ul*; Monocyty 11,0 norma 2,0-10,0%*; Bazofile 2,5 norma 0,0-2,0 %*. Co to może oznaczać oraz czy powinnam skonsultować się z lekarzem? Czy jest to coś poważnego? Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie!

Wyniki badania morfologii krwi należy oceniać w całości oraz w stosunku do pacjenta, tj. wieku, płci oraz stanu zdrowia (schorzenia, leki).

Podała Pani wybiórcze wyniki badań, które znajdują się w granicy błędu laboratoryjnego i w zasadzie, jeżeli pozostałe wyniki badań są w normie a badanie było wykonane jako badanie kontrolne, a nie z powodu konkretnych dolegliwości, to nie ma powodów do niepokoju.

Jeżeli jednak ma Pani jakiekolwiek dolegliwości lub jest coś w Pani stanie zdrowia co Panią niepokoi, to powinna Pani zgłosić się do lekarza internisty, celem osobistej konsultacji.

Pozdrawiam serdecznie!