Co oznaczają wyniki badań wątroby u 31-latka?

Witam, od kilku miesięcy staram się kontrolować stan swojej wątroby. Po badaniu usg w mojej karcie pojawił się opis "Brzusznie od naczyń wrotnych widoczny jest obszar o wym. 21x22x14 mm o obniżonej echogeniczności - najpewniej odpowiada obszarowi hiposteatozy". Czy taka diagnostyka wskazuje na coś groźnego? Moje ostatnie wyniki wątrobowe: AST 27, ALT 60, Bilurbina całkowita 0,38, Fosfataza zasadowa 80, GGTP 37. Czy poziom ALT powinien martwić?

Wyniki nie budzą niepokoju. Podwyższony ALT może być właśnie związany ze stłuszczeniem wątroby, a obszar o obniżonej echogeniczności w badaniu USG jest zapewne związanym z ogniskowym, miejscowym odtłuszczeniem miąższu wątroby.