Co robić z wymiotami przy infekcji gardła?

Dzień dobry. Zawracam się z prośba o poradę córka wczoraj z rana skarżyła się na ból gardła potem doszedł ból gardła silny. Na nocnej pomocy stwierdziła pani doktor zapalenie gardła został przepisany bactrim. Szczerze nie zdążyłam podać tego dziecku ponieważ zasnęli po powrocie, było wyczerpane. Gorączki nie było w przeciągu dnia 37,3 jednakże w nocy po zamierzeniu jej temperatury 39,5 chciałam podać paracetamol w syropie- córka zwymiotowała. Powtórzyła ta czynność do rana 3x. Zaczęłam wiec stosować naprzemiennie czopki z ibuprofenem i pracetamolem. Rano zgłosiłam się do punktu wyniki badań leukocyty (wbc) 26,3 norma do 13,8 Neutrocyty (neu%) 89,2 norma 28-61 Po kolejnej wizycie przepisany amotax jednakże córka jeszcze przed podaniem antybiotyku zwymiotowała ponownie miała 7 godzinna przerwę. Pani doktor stwierdziła iż morfologia typowo bakteryjna(podejrzenie anginy) jednakże nie daja mi spokoju te wymioty. Czy aby tak może przebiegać angina ? Na wynik crp muszę jeszcze poczekać do wieczora.

Nie napisała Pani w jakim wieku jest dziecko, a to istotna informacja. Ostra infekcja gardła może przebiegać z wymiotami. Nie napisała Pani, czy w badaniu fizykalnym widoczny był nalot na ścianie gardła, migdałach lub języku - bez tego trudno ustalić przyczynę choroby. Jeżeli nasilenie dolegliwości nie zmniejszy się, konieczna będzie wizyta w SOR pediatrycznym.