Czy możliwy jest dalszy wzrost u 24-letniej kobiety?

Witam, mam 24 lata. Ważę 40 kg i mam 160 cm wzrostu. Ostatnio zrobiłam badanie hormonu wzrostu we krwi i wynik wyszedł 35,81 gdzie zakres referencyjny jest poniżej <8 . IGF1 179. Zakres referencyjny 107-367. Wykonałam dodatkowo rezonans magnetyczny przysadki mózgowej w którym nie wykazało żadnego guza, wszystko prawidłowo. Martwi mnie również to, że mam 24 lata i dalej rosnę. Proszę o odpowiedź i poradę jaka mogłaby być jeszcze przyczyna takiego wysokiego hormonu wzrostu.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza endokrynologa w celu ustalenia dalszego postepowania