Czy przyjęcie większej dawki Seretide może mieć zły wpływ na zdrowie?

Witam, Pulmonolog zwiększył mi dawki leków i biorę: Seretide 500 2-0-2 Asmenol 1x Clatra 1x Encorton kilka dni(mam rozpiskę) przez pierwsze 2 dni przez pomyłkę farmaceutek wziąłem dwie tabletki po 10mg zamiast 1mg. Wczoraj odczuwałem szybkie bicie serca i miałem takie ciśnienie: 150/77 puls 121 po validolu się uspokoiło. Dzisiaj po pracy miałem 141/79 puls 108. Myślę, że jest to po tym Encortonie. Mogę tak z dnia na dzień odrzucić go?

Lek. Tomasz Budlewski

Nalezy odpowiednio zmniejszać dawkę proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego leczenie