Dość liczne cienie komórkowe w morfologii dziecka

Proszę o interpretacje wyników rozmazu mikroskopowego półrocznego dziecka badanie wynik jedn. MIN MAX Flaga gran. segmentowane 6 % 17 60 L gran. kwasochłonne 2 % 1 5 limfocyty 83 % 20 70 H limfocyty atypowe 1 % monocyty 8 % 1 11 Uwagi dość liczne cienie komórkowe Żelazo 66 ug/dl 33 193 oprócz tego ma zaniżony % hematokrytu - 33, zaniżone neutrofile - 0,16 tys/ul (3,1%) Dodam że dostaje actiferol z powodu wcześniejszego niskiego poziomu żelaza

Aleksander Ropielewski

Bez korelacji ze stanem klinicznym trudno jest mi udzielić jednoznaczej odpowiedzi. Takie wyniki mogą towarzyszyć infekcji lub wczesnemu stanowi zdrowienia.