Duży siniak po pobraniu krwi z żyły

Witam, 6 dni temu miałam pobieraną krew do badań. Nigdy dotąd nie miałam siniaka po nakłuciu igły, ale tym razem to coś wyjątkowego. Dziś mam siniaka o wielkości ok. 15 cm, żółto-fioletowy, sino-czerwone miejsca, a ręka boli mnie cała, od górnego bicepsa, aż po koniuszki palców, nie mogę jej wyprostować ani wygiąć, czuję mrowienie i drętwienie ręki i dłoni i mam wrażenie, jakby krew miała problem z krążeniem. Boję się i nie wiem co robić. Czytałam na forum, że te siniaki są częste i przechodzą, ale te moje są naprawdę duże, a ręka bardzo boli. Proszę pilnie o poradę, dziękuję.

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane zaburzeniami układu krzepnięcia lub przyjmowanymi lekami. W tej sytuacji koniecznie należy zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu zebrania dokładnego wywiadu na temat przyjmowanych leków (do powstawania siniaków może predysponować przyjmowanie leków przeciwpłytkowych lub przeciwkrzepliwych), badania fizykalnego oraz ewentualnego wykonania morfologii krwi i układu krzepnięcia. Siniaki spowodowane wynaczynieniem krwi mogą pojawić się przy pobieraniu krwi bez istotnej przyczyny, bywa to spowodowane np. nieumiejętnym wkłuciem. Jakkolwiek proszę zgłosić się jak najszybciej do lekarza rodzinnego w celu wyjaśnienia przyczyny. Jeśli nie zostanie stwierdzona konkretna przyczyna to ulgę i szybsze rozpuszczenie siniaka może przynieść smarowanie go heparyną drobnocząstkeczkową w żelu np. Lioton 1000 2x dziennie. Pozdrawiam serdecznie!