Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Duży siniak po pobraniu krwi z żyły

Witam, 6 dni temu miałam pobieraną krew do badań. Nigdy dotąd nie miałam siniaka po nakłuciu igły, ale tym razem to coś wyjątkowego. Dziś mam siniaka o wielkości ok. 15 cm, żółto-fioletowy, sino-czerwone miejsca, a ręka boli mnie cała, od górnego bicepsa, aż po koniuszki palców, nie mogę jej wyprostować ani wygiąć, czuję mrowienie i drętwienie ręki i dłoni i mam wrażenie, jakby krew miała problem z krążeniem. Boję się i nie wiem co robić. Czytałam na forum, że te siniaki są częste i przechodzą, ale te moje są naprawdę duże, a ręka bardzo boli. Proszę pilnie o poradę, dziękuję.

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane zaburzeniami układu krzepnięcia lub przyjmowanymi lekami. W tej sytuacji koniecznie należy zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu zebrania dokładnego wywiadu na temat przyjmowanych leków (do powstawania siniaków może predysponować przyjmowanie leków przeciwpłytkowych lub przeciwkrzepliwych), badania fizykalnego oraz ewentualnego wykonania morfologii krwi i układu krzepnięcia. Siniaki spowodowane wynaczynieniem krwi mogą pojawić się przy pobieraniu krwi bez istotnej przyczyny, bywa to spowodowane np. nieumiejętnym wkłuciem. Jakkolwiek proszę zgłosić się jak najszybciej do lekarza rodzinnego w celu wyjaśnienia przyczyny. Jeśli nie zostanie stwierdzona konkretna przyczyna to ulgę i szybsze rozpuszczenie siniaka może przynieść smarowanie go heparyną drobnocząstkeczkową w żelu np. Lioton 1000 2x dziennie. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy