Fragmenty nabłonka płaskiego kanału szyjki macicy i endometrium ogniskowo z przemianą doczesnej

Witam Państwa! Mój wynik histopatologiczny brzmi: Fragmenta deciduae (materiał obfity o łącznej średnicy około 10 cm). Fragmenta epithelii plani, endocervicis et endometrii focalem cum metamorphoses deciduales. Bardzo proszę o przetłumaczenie. Czy to coś poważnego?

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Dzień dobry, rozpoznanie w języku polskim brzmi następująco: fragmenty doczesnej (materiał obfity o łącznej średnicy około 10 cm). Fragmenty nabłonka płaskiego kanału szyjki macicy i endometrium ogniskowo z przemianą doczesnej. Zmiany takie mogą mieć miejsce w czasie ciąży, ale także pod wpływem hormonów i ich zaburzonej gospodarki, a także stanów zapalnych i patologicznych procesów rozrostowych (stany przedrakowe). Z wynikiem badania powinna się Pani zgłosić do lekarza ginekologa wykonującego pobranie i ocenę preparatu (lekarza, który je zlecił) celem konsultacji i dalszej diagnostyki. Tylko konfrontacja objawów klinicznych, wyników badania histopatologicznego oraz pozostałych badań dodatkowych pozwoli na ustalenie przyczyny w/w zmian. Sam wynik pobranego materiału jest do tego niewystarczający. Pozdrawiam

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy