Interpretacja wyników badania moczu i krwi

Proszę o interpretację poniższych wyników badań. Mocz: barwa - jasnozłota, klarowność - klarowny, odczyn 8 pH, ciężar właściwy 1,015, białko neg., cukier neg., urobilinogen norm. 0.1 mg, bilirubina neg., nitrite neg., ketony neg., osad moczu: nabłonki płaski pojedyncze w polu, leukocyty 2-4 wpw, erytrocytywylugowane 3-5, erytrocyty świeże 3-4, bakterie pojedyncze. Krew: cholesterol 185, cholesterol hdl 68, cholesterol ldl 98.2, trójglicerydy 94, kreatynina 0,86, ALAT 20, ASPAT 24, bilirubina całkowita 0,61, glukoza 95, fosfataza alkaiczna70, magnez 1,97, GGTP 33, sód 135, potas 4,04. Jak mam te wyniki interpretować, co jest nie tak i co jeżeli są nieprawidłowe może dla mnie znaczyć? Chciałbym nadmienić, że 6 miesięcy temu przez miesiąc miałem dietę Dukana białkową. Codziennie wieczorem piję wino, generalnie mało jem produktów z węglowodanami, jem dużo warzyw i owoców. Piję dużo kawy, nie palę papierosów, mam 40 lat. Dużo pracuję za biurkiem, ok. 12 godzin dziennie i to chyba tyle.

Witam serdecznie!

Wyniki Pana badań są w większości prawidłowe. Jedynie większą uwagę należy zwrócić na wynik moczu - w prawidłowym osadzie moczu jak najbardziej mogą znajdować się erytrocyty, czyli czerwone krwinki - jednak zwykle liczba ich nie powinna przekraczać 3 w polu widzenia, zarówno jeżeli chodzi o krwinki wyługowane jak i świeże. W Pana przypadku wynik tej jest bardzo nieznacznie przekroczony. Z tego powodu wskazane jest ponowne wykonanie badania ogólnego moczu oraz wskazane jest poszerzenie diagnostyki o wykonanie badania ultrasonograficznego jamy brzusznej.
Oba badania można wykonać w ramach poradni lekarza rodzinnego.

Reszta wyników jest bez odchyleń od normy.

Zachęcam również do zwiększenia aktywności fizycznej oraz raczej nie polecam wybranej wcześniej przez Pana diety.

Pozdrawiam