Interpretacja wyniku badań krwi u trzydziestolatki

Leukocyty 3,84 tys/ul; erytrocyty 5,0 mln/ul; hemoglobina 16,1 g/dl; hematokryt 44,2 %; mcv 89 fl; mch 32 pg; mchc 36,4 g/dl; płytki krwi 134 tys/ul; rdw-cv 12,6 %; pdw 18,9 fl; mpv 12,7 fl; p-lcr 43,5 %; pct 0,2; limfocyty 1,15 tys/ul; neutrofile 2,2 tys/ul; monocyty 0,34 tys/ul; eozynofile 0,13 tys/ul; bazofile 0,0tys/ul; neutrofile 57,3 %; limfocyty 29,9 %; monocyty 8,9 %; eozynofile 3,4 %; bazofile 0,5 %. Rozmaz krwi met. schilinga (icd-9:c32): gran. segmentowane 56 %; gran. kwasochłonne 5 %; limfocyty 34 %; monocyty 5 %. OB - 4mm/godz.

Ostatnio odczuwam ciągłe zmęczenie, ból stawów, katar, bóle zatok, czuję tak jakby kolana były gorące w środku. Proszę powiedzieć, czy te w/w wyniki są niepokojące, szczególnie chodzi mi o poziom płytek. A bóle stawów narastają na zmianę pogody.

Z góry dziękuję za diagnozę.

Witam!

Przedstawione wyniki nie sugerują poważnego zagrożenia zdrowia, aczkolwiek wraz z objawami klinicznymi mogą wymagać dalszej diagnostyki. W morfologii krwi widoczna jest leukopenia (obniżenie liczby krwinek białych) oraz trombocytopenia (obniżenie ilości płytek krwi). Rozmaz ręczny nie wykazuje nieprawidłowości, OB mieści się w normie. Objawy kliniczne oraz odchylenia w wykonanych badaniach mogą sugerować jedną z chorób układowych. Dlatego też warto skonsultować problem z reumatologiem, który powinien zaplanować ewentualną dalszą diagnostykę.

Pozdrawiam serdecznie!