Jakie badania powinna zrobić córka przed wizytą?

Dzień dobry. Córka w wieku 7,5 roku zaczęła się intensywniej pocić, a raczej zapach stał się wyczuwalny. Po ok pół roku czyli w wielu 8 lat wyczułam zgrubienie pod sutkiem. Pediatra stwierdzila po badaniu, ze nie ma powodu do niepokoju, po prostu rozpoczyna się dojrzewanie. W tej chwili - 8,5 roku- zaobserwowałam poczatki owłosienia pod pachami. Drobne pojedyncze dłuzsze włoski. Jestesmy na koniec sierpnia zarejestrowane do endokrynologa dzieciecego. Chciałabym dowiedzieć się czy dobrze zrobić jakieś badania/ wyniki przed wizytą.

Witam,

Jeżeli jest Pani umówiona na wizytę u endokrynologa, warto poczekać na wskazówki z jego strony. Badania, które Pani wykona mogą okazać się niepotrzebne. Być może jest to problem ze strony układu hormonalnego (TSH lub FSH i LH), albo u córki rozpoczął się proces dojrzewania, tak jak stwierdził lekarz. Dojrzewanie płciowe może występować już w wieku 8 lat u dziewczynek. Proszę cierpliwie czekać na wizytę.