Jakie leki uspokajające można łączyć z Clindamycin?

Witam, miałam chirurgicznie wyrywanego zęba ósemkę ,(w piątek) dentystka przepisała antybiotyk clindamycin 600 (2 razy dziennie ), dziś antybiotyk się skończył ale mam wykupione jeszcze jedno opakowanie czy mogę przedłużyć kuracje o 2, 3 dni w razie bezpieczeństwa przeciw zakażenia czy mi nie zaszkodzi? Jak wygląda prawidłowe gojenie się takiej rany? A czy mogę brać leki uspokajające hydroxyzinum alvogen 10mg z tym antybiotykiem czy może lepiej bardziej ziołowe takie jak kalms? Wiem że pytania mogą być głupie ale chce mieć pewność

Witam
Proszę wziązc tyle leku ile przepisał lekarz. Nie ma przeciwskazań do łączenia Clindamyciny z Hydroxyzyną
Pozdrawiam