Obniżony poziom neutrocytów i podwyższony poziom eozynocytów u 12-latki

Witam :) U 12-letniej dziewczynki wykazano obniżony poziom neutrocytów (38,9% i 1,98 G/l) oraz podwyższony poziom eozynocytów (8,2% i 0,42 G/l). Czy mam powód do niepokoju?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, podwyższony poziom eozynofilów może świadczyć o procesie alergicznym, zakażeniu pasożytniczym , ale również może być wywołana stosowanymi lekami, toczącym się procesem zapalnym. Istotny jest obraz kliniczny, który decyduje o konieczności dalszej diagnostyki. Pozdrawiam.