Określenie typu cery

Witam, mam problem z określeniem swojego typu cery. Po umyciu twarzy czuję lekkie jej ściąganie, jednak po nałożeniu kremu lub makijażu, po jakichś 3-4 godzinach się przetłuszcza i świeci w okolicach czoła i nosa. Skóra na policzkach nie jest ani tłusta ani sucha, jednak pojawiają się na niej malutkie, czerwone... krostki, chyba zaskórniki. Pojawiają się one również na brodzie. Jaki to typ cery? Jakie kosmetyki stosować do tego typu cery? I jak zwalczyć te krostki?

Witam. Tego typu problemy są charakterystyczne dla cery mieszanej. Do jej pielęgnacji najlepiej stosować preparaty apteczne do skóry mieszanej i przetłuszczającej się (ale nie tłustej i trądzikowej).