Opis wyniku badania tarczycy

Tarczyca połozona typowo dwuplatowa i dość jednorodna o gładkim zarysie obu płatów z wybitnie zaznaczona echogennoscia torebki tarczycy. Prawy płat: 12,9/15,4/46,6 mm i V 7,0 ml Lewy płat: 12,9/18,9/43,5 mm i V 7,4 ml Ciesn ap. 3,8 mm Sonicznosc niejednorodna obu płatów o nieco podniesionym unaczynieniu w opcji color doppler. Czy coś dalej trzeba z tym robić? Co znaczy ten.opis?

Ten opis znaczy ze nie ma guzów i powiększenia gruczołu. Żeby wiedzieć co dalej trzeba zbadać pacjenta, zebrać z nim wywiad, dorobić hormony i zadecydować czy to wszystko czy dalsze leczenie i czy przez rodzinnego czy endokrynologa.