Poziom wiremii HBV do analizy

Witam. Bardzo prosze o odpowiedz dotycząca hbv dna. Dzis odebrałam wyniki i moja wiremia to 214 UI/ml czy jest to wysoka wiremia czy kwalifikuje sie do leczenia ? Za odpowiedzi typu " prosze zgłosić sie do lekarza prowadzącego " serdecznie dziekuje, taka odpowiedz nie jest odpowiedzią ktorej oczekuje. Dziekuje.

Magdalena StusiĹska

W zasadzie do leczenia kwalifikuje się pacjentów z liczbą kopii HBV DNA w surowicy krwi przekraczającą 2000 IU/ml (10 000 kopii/ml). Jest też kilka innych możliwych powodów włączenia leczenia- obecność HbS powyżej 6 miesięcy czy objawy narządowe.
A do lekarza warto się zgłosić i być pod stałym nadzorem.