Prześwietlenie RTG czaszki u niemowlaka

Witam, moje pytanie dotyczy prześwietlenia RTG czaszki u niemowlaka. Dziecko miało wykonane prześwietlenie w wieku 2 miesięcy (w związku z urazem głowy - wypadek) (3 zdjęcia). W wieku 7 miesięcy nieszczęśliwie się złożyło, że maluch mocno się wywrócił na główkę (raczkowanie). Być może trochę "na wyrost" pojechałam również na kontrolę i lekarz zlecił usg oraz kolejne zdjęcie czaszki (3 rzuty) (mimo, że informowałam, że to już drugie takie badanie).Czy może to być szkodliwe? Co można zrobić?

Jeśli było wskazanie do wykonania RTG czaszki to nie ma co dyskutować tylko takie badanie należy wykonać. Pojedyncze zdjęcia RTG mają znikomą szkodliwość np. 100 krotnie mniejszą niż tomografia komputerowa.