Skupisko ech bez ewidentnego cienia akustycznego w USG nerki

Dostałem wynik USG i nie potrafię go zinterpretować: Nerki prawidłowej wielkości. W rzucie kielicha środkowego nerki lewej skupisko ech o śr około 5mm bez ewidentnego cienia akustycznego. Dodam że od dwóch trzech dni zwłaszcza prawa nerka mnie dość mocno boli. Termin u nefrologa mam dopiero na marzec. Czy prócz kamieni może to być na tyle poważne, żeby nie zwlekać i udać się na SOR? Dodam że poziom kreatyniny we krwi jest w normie.

Raczej taki opis sugeruje skupienie jakiś zwapnień, zwłóknień kielichu nerkowym. Takie zmiany nie powinny dawać dolegliwości, wskazana byłaby tylko obserwacja jednak najlepiej to skonsultować jeszcze z nefrologiem lub urologiem.