Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie spiruliny i pałeczek kwasu mlekowego

Czy ktoś z lekarzy ma wiedzę, co w przypadku jeśli. Wykryto u mnie Streptococcus agalactiae wzrost obfity . Jestem już po leczeniu Klimcinem. I pytanie: wspomagam się zdrową dietą oraz suplementy diety jak: Chlorella czy też spirulina, Liść gaju oliwnego. Dziś też nabyłam popularny(bez recepty) środek doustny z pałeczkami kwasu mlekowego. Pytanie: Czy owe suplementy mogę zażywać zamiennie tzn. jednego dnia spirulina, a kolejnego inna. Czy można łączyć te suplementy?
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Antybiotyk

W dzisiejszych czasach antybiotyki co raz częściej stają się lekami doraźnymi, tracąc przez to swe pierwotne zastosowanie. My zaś uodporniamy się na nie, a dzieci tracą swą odporność. Kiedy więc stosować antybiotykoterapię? Na to pytanie odpowiada prof. Adama Jankowskiego.

Supelenty takie jak chlorella czy spirulina nie mają większego związku z Pani dolegliwościami i nie należy się spodziewać znaczącej poprawy zdrowia po ich stosowaniu. Z kolei bakterie kwasu mlekowego są jak najbradziej wskazane zarówno w zaburzeniach stanu mikroflory jak i w ramach odbudowywania mikroflory po antybiotykoterapii - ich skuteczność jest największa jeżeli zalecaną dawkę przyjmuje się w trybie ciągłym 20-40 dni po zakończeniu stosowania antybiotyku.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0

Probiotyk czyli pałeczki kwasu mlekowego codziennie, niezależnie od pozostałych. Proszę nie przesadzić z ilością suplementów. Nie ma to sensu, więc raczej jeden naraz.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy