Swędzenie pochwy i białe krostki na wardze sromowej - co to jest?

Mam problem już od kilku dni, ale u lekarza jeszcze nie byłam, bo brak mi na razie czasu wolnego, by się u niego pokazać. A mianowicie mój problem i zakłopotanie polega na tym, że od kilku dni mam jakieś dziwne krostki (plamki białe) na lewej krawędzi łechtaczki i strasznie niekiedy one swędzą (pojawiły się pod koniec mojej miesiączki). A nawet przy chodzeniu trochę jakby piekły od intensywnego potarcia bielizną. Ogólnie to przy załatwianiu wydalając mocz nic mnie nie boli ani nie piecze. Co to może być? Czyżby to ta opryszczka? I jak jej zapobiec i ją leczyć? Pomóżcie bo nie wiem co się dzieje.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opryszczka narządów płciowych jest dość częstym schorzeniem, jednak jej wygląd jest nieco inny. Zmiany mają charakter pęcherzyków, które czasami się ze sobą zlewają tworząc owrzodzenia.

Pani objawy na podstawie podanego opisu raczej nie pasują do infekcji wirusem opryszczki, jednak prawdopodobnie przyczyną Pani dolegliwości jest inny drobnoustrój.

Konieczna jest niestety wizyta u lekarza ginekologa lub dermatologa. Po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu możliwe będzie postawienie rozpoznania i zalecenie leczenia.

Jeżeli potwierdzi się infekcyjny charakter zmian, a jest Pani aktywna seksualnie, być moze konieczne będzie leczenie takze Partnera.

Pozdrawiam