Szybki wzrost torbieli nerki

W lipcu 2014 podczas TK Jamy brzusznej wykryto u mnie między innymi 7 mm torbiel nerki lewej. W lutym 2015 podczas usg torbiel zmieniła wielkość na 15 mm. Czy tak szybki wzrost jest niepokojący ? Jak można zapobiec dalszemu rozrostowi torbieli ? Jaką stosować dietę ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza nefrologa. Bez podania większej ilości informacji medycznych, które mogą nakierować na prawdopodobną przyczynę będzie nie można określić odpowiedniego postępowania.