Wpływ tabletek przeciwbólowych na rezonans

Witam. Moje pytanie dotyczy rezonansu magnetycznego. W dniu badania RM przypadnie mi pierwszy dzien miesiaczki, mam zawsze silne bole miesiaczkowe, dlatego musze wziac tabletki przeciwbolowe z ibuprofenem. Czy moze to wplynac w jakis sposob na wynik i dokladnosc badania? Czy moze lepiej to badanie przelozyc? Czy w tym cyklu mozna sie starac o ciaze, jezeli badanie byloby wykonane w 1-2 dniu cyklu? Dziekuje za odpowiedz i przepraszam za brak polskich liter.

Witam serdecznie,

Może Pani spokojnie wykonać badanie MRI w trakcie przyjmowanie leków przeciwbólowych, ponieważ nie mają one wpływu na jakość badania.
Może starać się Pani zajść w ciążę, mimo badania MRI w 1-2 dniu cyklu, ponieważ nie ma ku temu przeciwwskazań.

Pozdrawiam.