Wynik badania histopatologicznego i colitis chronica non specyfica

Witam, otrzymałam wynik badania histopatologicznego, który brzmi następująco: colitis chronica non specyfica, mediocris gradus. Mucykarmin ( ). Bardzo proszę o interpretację, czy jest to coś poważnego ?
Lek. Tomasz Budlewski

Niespecyficzne przewlekłe zapalenie błony śluzowej jelita grubego, stopień średni, Proszę koniecznie udać się do lekarza kierującego na powyższe badanie. Na podstawie bezpośredniego badania, poznania występujących objawów i interpretacji powyższego badania będzie można określić odpowiednie postępowanie.