Wynik badania histopatologicznego po usunięciu gruczolaka cewkowego

Mąż miał robioną kolonoskopię i wynik badania histopatologicznego jest następujący: Adenoma tubulare (low-grade dysplasia) (usunięty w całości). Chciałabym prosić o przetłumaczenie co ten wynik oznacza.

Wynik badania z kolonoskopii świadczy o usunięciu w całości, definitywnie, doszczętnie gruczolaka cewkowego o niskim stopniu dysplazji (czyli z małymi zaburzeniami różnicowania komórkowego, czyli łagodnego). Wynik należy skonsultować z lekarzem, który skierował na kolonoskopię. Leczenie gruczolaka zostało zakończone. Lekarz prowadzący zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.