Wynik badania moczu 8-miesięcznego dziecka do analizy

Moja córka ma 8 m-cy. W badaniu moczu wyszedł ciężar wł. 1,007g/ml (N 1,015-1,030), nieliczne nabłonki płaskie, a leukocyty 0-1. Czy tak może być, czy coś się dzieje? Martwi mnie zwłaszcza wynik ciężaru właściwego poniżej normy.

Aleksander Ropielewski

Należy interpretować wynik badania ze stanem klinicznym i ewentualnymi objawami. Warto powtórzyć badanie.