Wynik USG głowy 2-miesięcznego dziecka do analizy

witam moj synek ma a 2mc dzis byłam na usg głowki to wynik: układ komorowy-asymetria-szersza prawa komora0.67cm obustronne zaokraglenie rogów czołowych echostruktura tkanki mózgowej prawidłowa przestrzen podtwardowkowa nieposzerzona bruzda podłuzna mozgu o szer.038cm. lekarz powiedzial ze synek rozwija sie prawidlowo ale trzeba obserwowac niewyjasnił mi co oznacza zaokraglenie rogów czołowych prosze o wyjasnienie i co to oznacza i czy powinnam sie niepokoic o rozwoj psychoruchowy dziecka.

Powodów do niepokoju w chwili obecnej nie ma. To jeszcze bardzo małe dziecko i takie odchylenia w budowie komór mózgu mogą występować. Poszerzenie komory oraz zaokrąglenie rogów komór świadczyć o niewielkiego stopnia zwiększeniu płynu mózgowo-rdzeniowego w mózgu zapewne związanego obecnie jeszcze z nie do końca wykształconym ośrodkowym układem nerwowym u tak małego dziecka, niemowlęcia. Proszę postępować z zaleceniami lekarza prowadzącego.