Wynik USG nerek dziecka
Mój syn otrzymał taki wynik usg, czy muszę się obawiać:obie nerki o prawidłowej budowie miąższu.Poszerzone światło miedniczki lewej nerki-o wym.23mm*21mm*17mm kształt miedniczki okrągły z niewielkimi cechami nadciśnienia,miernie poszerzone światło kielichów szer.5-10mm nieco poszerzony początkowy odcinek moczowodu-szer.ok.5mm i tak samo prawa nerka podobnie jak w poprzednim badaniu

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na brak progresji zmian w stosunku do poprzedniego badania.. Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego.