Czy u mężczyzn homoseksualnych jest wyraźniejsza artykulacja mowy?

Moje pytanie brzmi czy u męzczyzn homoseksualnych jest wyrażniejsza artykulacja mowy i wymowa końcowek wyrazów -pytanie zadaję dlatego gdyz jest mi to potrzebne do pracy gdzie wymagana jest znajomość jezyków obcych a podobno istnieje taka opinia ?

Artykulacja jest uzależniona od budowy tzw. narządów artykulacyjnych, czyli głównie jamy nosowej i ustnej. W wyraźnym mówieniu biorą udział policzki, wargi, język, itp. Wpływ na wymowę mają m.in wady zgryzu. Proponowałabym żeby udał się Pan do logopedy, który oceni czy faktycznie jest jakiś problem z wyrazistością wymowy i ewentualnie zaleci ćwiczenia, które tę wyrazistość poprawią.

Płeć czy orientacja nie ma znaczenia. Wszystko jest zależne od budowy artykulatorów. Ale wystarczy parę lekcji emisji głosu.