Problemy z poprawną artykulacją od dwóch lat

Dzień dobry, od 2 lat mam problemy z mową. Doskonale rozumiem obcą mowę natomiast momentami mam problemy z poprawną artykulacją. Często na początku w myślach buduję całe zdanie, aby później wypowiedzieć je z błędem. Mialem robiony rezonans mózgu i neurolog nie wykrył nieprawidłowości. Mam również problemy z zatokami i w nocy podobno cięzko oddycham. Mam też od wielu lat guze4k na szyi w okolicach tętnicy szyjnej, ale nigdy nie był diagnozowany ponieważ nikt nie widział takiej potrzeby. Co robić?

Proponuję udać się do neuropsychologa specjalizującego się w ocenie zaburzeń funkcji poznawczych. Za pomocą dokładnych testów będzie potrafił ocenić charakter zaburzeń mowy, nasilenie itd.

Proszę wybrać się do logopedy, po zbadaniu Pana będzie można określić gdzie tkwi problem i wdrożyć terapię. Warto również odwiedzić laryngologa