Badania na toksoplazmozę u dziecka

witam, zrobilam dziecku badanie na toksokaroze IgG wyszlo ujemne, rozmaz krwi prawidłowy, IGE całkowite 20,77 - jakie badania moge jeszcze zrobic aby wykluczyc toksokaroze? Badanie dno oka również prawidłowe, usg brzucha bez zmiann.

Witam,
Jaką chorobę chce Pani w końcu wykluczyć: toksoplazmozę czy toksokarozę? W temacie pytania Pisze pani o toksoplazmozie, w pytaniu o wykonanych badaniach w kierunku toksokarozy?

Toksokaroza i toksoplazmoza mimo podobnej nazwy są dwiema osobnymi jednostkami chorobowymi.