Biopsja tarczycy i wole guzowate

Witam .Odebrałem wynik badania biopsji tarczycy i chciałbym wiedzieć co z nich wynika. Rozpoznanie kliniczne: Wole guzowate. Do leczenia I131. BACC guza płata prawego - " chłonny" scyntygraficznie Rozpoznanie cytologiczne: W rozmazie ze zmiany materiał miernie obfity. Zawiera tyreocyty z cechami pobudzenia i degeneracji, makrofagi obładowane hemosyderyną oraz elementy koloidu i elementy morfotyczne krwi. Całość obrazu odpowiada zmianie łagodnej. II Kategoria wg Bethesda.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Zmiana jest łagodna czyli nie wykryto komórek rakowych. Proszę zgłosię sie do lekarza który kierował na tę biopsję z podanym wynikiem badania. Pozdrawiam