Ból szyi i ból przy połykaniu a angina

Chciałam sie zapytac jak boli szyja z lewej strony i jak bije różne napoje płynne i jem boli oraz jak połykam śline tez boli a jeżyk biały czy to jest angina
Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna pani, aby rozpoznać anginę konieczne jest badanie fizykalne i posiew lub test lateksowy. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który po zbadaniu wskaże właściwe leczenie. pozdrawiam.