Brązowe pęcherzyki na skórze twarzy po kremie

Proszę o pomoc. We wtorek posmarowalam twarz kremem aptecznym który ma redukować niedoskonalosci skóry. W środe obudzilam sie ze swędzącą i piekącą skórą. Kiedy spojrzałam do lustra okazało się, że na policzkach i nad górną wargą mam pełno małych pęcherzyķów, ktore przypominają troche opryszczkę. Mieszkam w Austrii. Bylam u dermatologa ale ma urlop, zglosilam się do lekarza rodzinnego i dostalam żel Fenistil.Póki co nie ma żadnej poprawy.Pęcherzyki mają lekko brązową barwe.Jak mam to wyleczyć?

Na podstawie Pani opisu domniemać można, że mamy do czynienia z kontaktową reakcją (alergiczna? z podrażnienia?) na zastosowany preparat. Proszę natłuszczać okolicę obojętnymi preparatami dostępnymi w aptece oraz przyspieszającymi gojenie (np. Cicalfate, Cicalast) . W tym wypadku stosowanie fenistilu nie ma znaczenia. Proszę pamiętać aby skóry nie eksponować na promieniowanie UV (ryzyko powstania przebarwień).