Co może oznaczać taki problem ze skórą głowy?

Witam. Mam od jakiegoś czasu pasożyta na głowie w włosach I nie mam pojęcia co to jest I jak to leczyć objawy są takie że jest okropny świąd całego ciała zwłaszcza w nocy na włosach widać jakieś białe kropki przypominające gnidy i podczas czesania włosów wypadają jakieś bardzo małe ciemne kropki bo tak to wygląda ale są to ewidentnie jakieś małe robaki bo tak to wygląda...myślałem wcześniej że może jest to wszawica ale po dwóch tygodniach używania leków na to nie ma w ogóle poprawy i zero efektów a świerzb też chyba raczej odpada bo nie mam na ciele żadnych ran które podobno zostawia świerzb...proszę o pomoc bo nie mam pojęcia co to jest I jak to leczyć
MĘŻCZYZNA, 42 LAT 2 tygodnie temu

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate objawia się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk łysienia skóry, która nie zostaje zapalnie zmieniona. Na temat pierwszych objawów łysienia plackowatego wypowiada się dr Tomasz Wasyłyszyn.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

uważamy, że powinien Pan niezwłocznie zgłosić się do lekarza, najlepiej posiadającego specjalizację z dermatologii. Leczenie na własną rękę może nie przynieść oczekiwanych efektów, a czasem może wręcz zaszkodzić.

Nie jesteśmy w stanie na odległość stwierdzić, co Panu dolega. Lekarz musi obejrzeć skórę głowy, by postawić odpowiednią diagnozę i zaproponować leczenie. Proszę nie zwlekać. Objawy, które Pan opisuje muszą być naprawdę uciążliwe.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania umieszczamy tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bialy-nalot-na-wlosach,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swedzenie-skory-wypadanie-wlosow-lupiez,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/suche-gnidy-na-wlosach-dziecka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty