Co oznacza LSIL w wyniku cytologii u 26-latki?

Witam.Mam 25 lat.Pol roku temu miałam wykonana cytologię z wynikiem :ASC-US Atypowe komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego których charakter trudno jednoznacznie ustalic.Lekarz skierował mnie na badanie histopatologiczne wraz z wycinkami i wylyzeczkowaniem.Diagnoza badania :Błona śluzowa szyjki budowy histologicznej zwykłej i fragmenty endometrium nieaktywnego.Wycinki z tarczy szyjki pokryte nabłonkiem wielowarstwowym płaskim z dysplazja małego stopnia .Pol roku po pobraniu wycinków wykonano mi cytologię z wynikiem LSIL neoplazja śródnabłonkowa niskiego stopnia związana z infekcja HPV.Czy to oznacza ze jestem nosicielką wirusa ?Czy stan po wylyzeczkowaniu nie poprawił się ?bardzo proszę o pomoc .

LSIL oznacza właśnie dysplazję małego stopnia. Taki stan zwiększa ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy, nie jest to jednak zero-jedynkowa reakcja, niski stopień zmian może utrzymywać się do końca życia. Możliwa jest nawet regresja dysplazji. Odpowiadając na drugie pytanie: owszem, jest Pani nosicielką HPV.