Co oznacza opuchlizna wargi u mężczyzny?

Tydzień temu obudziłem się z bardzo spuchniętą górną wargą. Dzień przed czułem pieczenie od wewnętrznej strony warg oraz dziąseł. Na POZ w szpitalu podany został mi zastrzyk przeciwalergiczny. Opuchlizna zeszła średnim stopniu. Przez tydzień na piekące wnętrze jamy ustnej stosowałem sachol, dentosept, jednakże każdgo dnia warga rano jest napuchnięta po czym opuchlizna w miare upływu dnia schodzi. Co to może być do kogo się udać dentysta, dermatolog?

Szanowny Panie, objawy wskazują na reakcję alergiczną. Proszę się udać do lekarza rodzinnego