Co oznacza pulsowanie z tyłu głowy i skoki temperatury?

W piątek zaczęła się u mnie ostra biegunka która trwała do popołudnia. Później był ostry ból gardła i wysoką gorączką - ponad 38 stopni. Lekarka odmówiła mi przyjęcia tłumacząc że ma za dużo pacjentów. Udałam się do przychodni w sobotę i Pani Doktor stwierdziła że to wirus i przejdzie po 2 dniach i mam brać 2x dziennie Nimesil. W poniedziałek pojechałam już na dyżur i tam lekarka stwierdziła ostra anginę i przepisała Zamur 500. W poniedziałek wieczorem wzięłam pierwszą dawkę antybiotyku. Do dziś w ciągu dnia gorączka dochodzi do 38,5 stopnia po czym zbijam ja zwykłymi lekami na gorączkę. Dziś w nocy dosłownie 3 razy się przebierałam bo byłam cała mokra po czym rano po zmierzeniu temperatury miałam 35,8. Zaczęła po południa skakać i wzięłam lek z ibuprofenem. Aktualnie mam 37,5 stopnia gorączki. Sprawdzałam dziś gardło i na migdałkach były jeszcze czopy ropne w bardzo małej ilości. Czy to normalne że gorączka sie tak utrzymuje? Mam mdłości do tego pobolewa mnie z tyłu głowa - lekko pulsuje. Gardło na pewno dwa dni wcześniej bardziej bolało. Czy mam się udać po zmianę antybiotyku czy jeszcze odczekać?
Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Możliwe że gorączka, jeszcze będzie się utrzymywać. Radziłbym dokończenie antybiotykoterapii zgodnie z zaleceniami lekarza.